Fototapeta - opravdový hit posledních let, který překvapí každého milovníka nádherných interiérů

Posted on 03/05/2019 5:22pm

Chceš mít výjimečné bydlení? Rád experimentuješ a aranžuješ obytné prostory? Máš rád neotřelé dekorační předměty a nápadité bytové doplňky? Fototapety určitě Tě překvapí!
Co to jsou fototapety a kde je možné je koupit?


fototapety do ložnice
Author: Pixers
Source: Pixers


Pod pojmem "fototapety" se skrývají velkoformatové snímky, nebo grafické vzory natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako typické tapety. V poslední době velký úspěch mezi českými zákazníky sklízí zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž velmi jednoduche - lepidlo se nanáší pouze na zeď. Kromě toho tento typ fototapet je omyvatelný, trvalý a odolný proti oděrům než klasické papírové varianty, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny. Fototapety se hodí k různým povrchům - můžeme je lepit na zeď, sádrokartony či betonové panely. Obrovským plusem fototapet je rovněž rozmanitost barev, vzorů a motivů. V prodejnách s dekoračními předměty a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk čekají na nás stovky různých fototapet - stačí zvolit místnost a najít k ní vhodný vzor.


Nejpopulárnější vzory fototapet


fototapety do koupelny
Source: http://www.sxc.hu/


Fototapety mají mnoho přednosti. Díky nim můžeme snadno oživit každý pokoj, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit charakter našeho bydlení. Pokud uvažujeme o nákupu fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a vzor. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do neutrálních barev.Jemný vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle žluté barvy určitě promění naší ložnici v opravdovou odpočinkovou místnost - demural.cz.
V případě, že hledáme fototapetu do kuchyně můžeme zvolit něco barevnějšího. V nabídce kamenných a Internetových obchodů jsou desítky fototapet s rostlinnými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se rovněž hodí fototapety se vzorem jídla.

Tags: dom, Internet, fotograf, rok, interiér